Gelin şalı nasıl örülür

Gelin şalı nasıl örülür düğünlerin en önemli kişileri gelin ve damattır. Gelinin saç modelinden, gelinliğinden, makyajından ve buna benzer tüm ince ayrıntılar seyirciler tarafından dikkatle incelenir. Eğer ki düğününüz kış aylarına denk geldiyse soğuktan korunulması açısından gelinlik modeli ya kapalı seçilir ya da gelinliğin üzerine mutlaka şal verilir. Soğuktan koruması amaçlı örtülen bu şallar amacını aşarak farklı model ve tarzda örülerek moda halini aldı.

Gelin Şalı Nasıl Örülür Ve Modelleri Nelerdir?

Gelin şalı aslında hazır olarak birçok mağaza varken anne eli emeği diye düşünen bayanlar birçok modeli ayrıntıyla inceler. Genelde krem ya da beyaz renklerin tercih edildiği bu şallarda örgü çeşidi oldukça da fazladır. Tığ, şiş yardımıyla örülen bu şallar ayrıca şal yapmak için üretilen aparatlarla da daha farklı modeller çıkabilir. Çiçeklerin birleşmesiyle meydana gelen harika görüntü gelinler tarafından beğenilmektedir.

Ayrıca tüylü ip çeşidinden de kolayca örülen bu şallar gelini soğuk havadan rahatlıkla koruyabilir. İçinizi ısıtan ve sizi soğuktan koruyan binbir çeşit şal modellerine çok rahatlıkla sahip olabilir, eğer evde oturuyor iseniz de rahatlıkla da örebilirsiniz. Genelde üçgen ya da dikdörtgen şeklinde örülen şal modellerinde gelinler için seçilen modellere daha çok özen gösterilmektedir. Delikli, motifli, tüylü ipten ve sade modeller şeklinde çeşitlendirilecek bu şallar özellikle kayınvalideler tarafından gelinlerine hediye edilmektedir. Püsküllü modellerin daha çok tercih edildiği şal modellerini günlük hayatınızda da rahatlıkla kullanabilirsiniz.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir