örgü eldiven modelleri

Örgü eldiven modelleri kış aylarının vazgeçilmez aksesuarı örgü eldivenler arasında da soğuktan koruma ile beraber şık ve zarif tasarımlar ön plana çıkmaya başlamıştır. Hazır makine örgüsü modellerin el örgüsü modellerin verdiği sıcaklık ve zarafeti taşımadığı aşikârdır. Tığla ya da şiş vasıtası ile parmaklı ya da parmaksız örgü eldiven yaparak kendiniz giyebilir, sevdiklerinize hediye edebilirsiniz.

Bileği saran uzun eldiven modelleri de son zamanların trendi haline gelmiştir. Fiyonk, düğme, ilave dantelli ya da örgü parçalarla farklı aksesuarlı kombinler elde edebileceğiniz eldivenlerinizin tasarımı tamamıyla hayal gücünüzle sınırlı! Çocuklarınız için de şık modellerle süsleyebileceğiniz örgü eldiven modelleri sizi ve görenleri memnun edecek ayrıntılar taşıyabilir.

5 Şişle Örgü Eldiven Örmek:

-Normal kalınlıktaki bir yün örgü ipi ile 36 ilmekle örgüye başlanır. Aşağı yukarı 20 sıra sonra 6 cmlik bir örgü elde edene kadar bir yüzü ters, diğer yüzü lastik örerek devam edilir. 6 cm olduğunda düz örgüye geçilir ve eni 19 cm olana dek ilerlenir.

-Artırmalarla 17 sıra, 6 cmlik örme işlemi devam ettirilir.

-Arttırma işlemi 11 sıra olduğunda artırılan 4, 5 ve 3 ilmeği şişe takarak toplamda 12 ilmekle başparmak örgüsü oluşturulur.

-Eldiven modelinin bir tarafındaki 14 ilmek ve diğer yanındaki 17 ilmek ve 3 tane de başparmak arasına konulacaklarla toplamda 34 ilmeğin oluşması gerekiyor.

-Serçe parmağı oluşturmak için 14 ilmeğin olduğu yerden 4 ilmek, 17 ilmek olan taraftan da 4 ilmek örüp 2 ilmekle şişe artırım yapıldığında toplamda 10 ilmek meydana gelmelidir. Bu oluşum da başparmak gibi örülmelidir.

-Diğer parmakları da 4 taraftan örüp arada 2 ilmek artırarak oluşan 12 ilmeği parmak ölçüsüne göre ördüğünüzde örgü eldiven modeliniz ortaya çıkmış olacaktır.

-Dilerseniz her parmağı farklı renklerde örüp hoş bir tarz yakalayabilirsiniz.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir