Atkı modelleri yapılışı

Atkı modelleri yapılışı, hem görünüş itibarıyla hem de kolay örülüşüyle işte size hoş mu hoş bir atkı modeli. Atkı artık günümüzde bayanlar için hoş bir aksesuar olarak da kullanılmaktadır. Bu nedenle atkının kullanımı hem kolay hem pratik hem de şık olmalıdır. Özellikle çalışan bayanların tercih ettiği görünümü estetik atkıları örmenin zor olduğu kanaati hâkimdir. Hâlbuki sadece örmesini bilmek yeterlidir. Eliniz tığ tutuyorsa bu atkıyı çok kolay örebilirsiniz.

İlk önce büyüklüğünü kendi isteğinize göre oluşturarak zevkinize göre halka oluşacak kadar zincir çekilir. Sonra tığla dörtlü ilmek alarak iki seferde geçirilerek zincirlerin üzeri tek tek doldurulur. Halka şeklini almasına dikkat edilmelidir.3 satır zincirlerin üzeri doldurulur. Güzel bir halka böylece meydana gelmiş olur.

İkinci halkayı da birincisinin adedinde örmek için aynı sayıda zincir çekilir. Zincirin ucuna birleştirmeden önce birinci halkanın içinden geçirilip zinciri halka haline getir. Böylece ikinci halkayı da bitir. Halkaları istediğiniz uzunluğa gelene kadar sayısını artırıp şık atkınızı bitirin. İyi günlerde kullanmanız dileğimle.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir