erkek bere nasıl yapılır

Erkek bere nasıl yapılır, eşiniz ve erkek arkadaşınıza kış aylarında kendi emeğiniz ile yapılabilecek en güzel hediye tabi ki kışlık el örgüsü berelerdir. Peki, bereyi nasıl yapacağız? İşte şimdi sizlerle yapılışı kolay bir bere modelini paylaşıyorum;

Bere Yapılışı İçin Gerekli Olan Malzemeler

  • 2 yumak 185 renk numaralı sport wool,
  • 7 numara şiş
  • 5 numara tığ.

Berenin Arka Kısmının Yapılışı

54 ilmek ile başlanır. Öncelikle 22 cm 2+2 lastik örülür. İlmek ortalanır ve ortadaki 46 ilmek bir defa da kesilir. Her iki tarafta kalan 4’er ilmek 2’şer cm daha örülüp bitirilir ve büzdürerek dikilir.

Berenin Ön Kısmının Yapılışı

36 ilmek ile başlanır. 18 cm 2+2 lastik örülüp ilmekler bir defada kesip bitirilir.

Ardından berenin ön ve arka kısmı kesilmiş köşelerinden dikilir.

Ayrıca berenin düzgün durması ve daha kullanışlı olması için bereye tereke eklenir. Peki, terekenin nasıl ekleneceğini sorarsanız;

Ön parçanın ön tarafından şişe 42 ilmek çıkartılı, 1+1 lastik örülür. Her iki taraftan, her sırada 9 defa 1’er ilmek kesilir. Örgü boyu 8 cm de ilmekler bir defada kesilerek bitirilir. Berenin iç kısmından şişe 42 ilmek çıkarılır, aynı şekilde örülür. Araya tereke yerleştirildikten sonra sık iğneyle birbirine eklenerek birleştirilir.

İşte bereniz en kısa sürede ve kolay bir şekilde hazır. Şimdi sizlere kalan berenize güzel bir hediye paketi yaparak eşinize ya da erkek arkadaşınıza hediye etmektir. Güzel günlerde kullanın.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir