örgü poşetlik nasıl yapılır

Örgü poşetlik nasıl yapılır mutfağınızda toparlayıcı özelliğini bir hayli hissettiğiniz poşetlikler hanımlarımızın pratik ve yaratıcı ruhu sayesinde yeni bir boyut kazanmıştır. Alışveriş sonrasında genelde çöp atmak için ya da bir malzemeyi muhafaza etmek için de kullanılan poşetlerin artık ortalıkta darmadağın görünmesi son ermiştir. Plastik olarak duvara monte edilen poşetliklerin yanında ev hanımlarının yaratıcı özellikleriyle örgü halinde de yapılmaktadır.

Örgü Poşetlik Nasıl Yapılır?

Genelde şiş ya da tığ yardımıyla yapılan bu poşetlikler kullanım açısından daha elverişli olup, poşetlerinizin muhafaza eden en güzel düzenleyicidir. Poşetlik yapılırken birçok farklı modelin yer aldığı görülmektedir. Genel itibariyle poşetliğin üst kısmında bir yüz ifadesi kullanılırken, içerisine doldurulan pamuk poşetle ayrı bir hava katarken yüz kısmının altı daha geniş örülerek poşetlerin muhafaza edildiği yer olarak tasarlanır.

Poşetliğin altında poşetlerin koyulabileceği kadar bir aralık bırakılarak poşetleri bu aralıktan geniş kısma koyabilir, gerektiğinde de poşet ihtiyacınızı daha düzenli bir şekilde karşılayabilirsiniz. Yüz modelinin kullanıldığı poşetliklerde ayrıca göz, burun ve ağız ayrıntısı da daha estetik durmasında yardımcı olur. Şiş yardımıyla örülen poşetlikler düz örgüyle örülebilir, farklı olması amacıyla iki ya da üç renk karıştırılabilir. Tığ ile yapılan poşetlikler de esneme payı oldukça düşük olduğu için genelde şiş ile yapılan modeller tercih edilmelidir.

Eviniz için harika bir tasarım olan poşetlikler sayesinde poşetlerinizi çöpe atmanıza gerek kalmayacağı gibi daha kolay ve pratik şekilde kullanabilirsiniz. Örgü poşetlik nasıl yapılır sorusunun cevabı bu kadar basit.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir