örgü erkek hırka modelleri

Örgü erkek hırka modelleri bu makalede öne çıkan el işi olan örgü hırkalar ele alınacaktır. Genellikle erkekler tarafından koyu ve mavi renk tonlarının tercih edildiği örgü hırkalar yoğun olarak kullanılmaktadır. Bu hırkalar mağaza ürünlerinden kuşkusuz ki birçok açıdan öne çıkmaktadır. Bunlardan birisi de örgü sanatının eşsiz örneklerinin verilerek el emeği göz nuru ürünlerin ortaya konmasıdır.

Bununla beraber oldukça şık örgü iplerinden tığ malzeme kullanılması da onun ayrı bir zarafet sebebidir. Gerek sevgilinize gerek erkek kardeşinize gerek babanıza gerekse akrabanızdan birisine vereceğiniz hediyelerden en güzeli olabilecek el yapımı bir üründen daha iyi bir hediye olmasa gerek. Bu nedenle aşağıda başlık hâlinde vereceğimiz hırka modellerine göz atmanızı öneririz. Bu başlıklara geçmeden önce erkekler arasında sıkça tercih edilen hırka modelinin saç örgü modeli olduğunu da belirtmemizde yarar vardır.

Öne Çıkan Örgü Hırka Modelleri

Beyaz Renk Hırka: Beyaz rengin kış mevsiminde üstünüze hâkim olacağı renk, sıklıkla tercih edilmektedir. Siz de bu modelle kış mevsimini en iyi tanıtan beyaz rengiyle kışa hazır olduğunuzu gösterebilirsiniz.

V Yakalı Gri Renk Hırka: Bu modelle hırkanızın içerisine kullanabileceğiniz bir kıyafet daha giyebilmeniz için v yakalı bu modelde kullanılmaktadır. Açık renk olmasını istemiyorsanız beyazın bir kapalı tonu olan griyi tercih edebilirsiniz.

Saç Örgü Hırka: Gri rengin kullanılarak estetik bir dokunun elde edileceği bu örgü erkek hırka modelleri olan modelde tığ malzemeyle bir düz bir ters teknik kullanılarak örgüler elde edilebilir. Yine isteğe bağlı olarak hırkaya motifler de işlenebilir.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir