kız çocuk beresi modelleri

Kız çocuk beresi modelleri bu kış günlerinde özellikle dikkat ettiğimiz sağlığımız arkadaşlar. Ve tabi ki de çok dikkat ettiğimiz minik yavrularımızın üşümemesi onları sıcak tutacak tatlı şirin bereler. Küçük kızlarımıza çok yakışacak bu kış aylarında onları hem mutlu edecek hem de sıcak tutacak bere modeli anlatacağım sizlere.

Beremiz ponponlu olacak hem şık hem de sıcacık olacak miniklerimizin başları. Sizin de sorduğunuzu duyar gibiyim bu anlattığınız bereyi nasıl yapacağız? Kız çocuk beresi nasıl yapılır? Diye.

Hemen anlatmak istiyorum. Öncelikle seçtiğimiz çok tatlı renkleri seçtikten sonra ikinci aşama 10 ilmek başlanarak haraşo şeklinde örülür ilk sıra. Tığ ile örmeye başlarsanız daha güzel olur bereniz. Böyle böyle devam edilerek tam 35 ilmek yapılarak devam edilir ve bitirilir. İstediğiniz şekli verebilirsiniz bu arada.

Seçtiğiniz ip yün olabilir bu hem de çok sıcak tutar diğer ipler gibi üşütme yapmaz. Yünün baş tarafına gelecek şekil geniş bir şekilde örülür baş tarafı. Kesme tarafından başlanmak için haraşo tarafından 10 ilmek başlanarak kesilir. Ve geriye kalan sağ şişteki ilmekler sol şişe geçirilir ve örmeye devam edilir. Ponpon yapımına gelince ipleri toplayıp ortadan kesip iple tekrar bağlarsanız size çok güzel bir ponpon olur.

Tabi ki de renk seçimi size kalmış ponpon yapımında. Şapkamızın kestiğimiz yerlerden dikerek şapkamızı birleştiriyoruz yuvarlak bir şekilde. Ve ponponlu minik tatlı şapkamız ortaya çıkıyor. Ben renk olarak pembe ve kremi tercih ettim ve harika oldu. Kesinlikle sizlere de öneriyorum.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir