Erkek şal modelleri yapılışı

Erkek şal modelleri yapılışı, soğuk havalarda, çabuk hasta olunur. Ve mutlaka insanın kendisini koruması gerekmektedir. Bu durumlarda, sadece montun içine kazak vb. yün kıyafetler giymek yetmez; aynı zamanda şal, şapka vb. ekstra koruyucu şeyler giymeniz gerekir ki hasta olmayasınız.

Fakat genelde dışarıda alışveriş yapmak için bulunduğumuzda, erkeklere nazaran bu tarz şeylerin kadınlar için daha çeşitli yapıldığını görürüz. Tabii ki unisex şallar da var ama fazla seçenekler maalesef ki bulunmuyor.

Sevgiliniz mi üşüdü, çocuğunuz mu üşüdü? Gelin; dışarıdan almak yerine, kendi emeğinizle hem onları ısıtın, hem de onları düşündüğünüzü belli eden güzel ve emek dolu bir hediye vermiş olun. Peki, kışa özel erkek şal nasıl örülür? Hemen birkaç seçenekli anlatım ile sizlere bilgi verelim.

Nasıl Yapılır

Düğmeli örgü atkı modeli, hem şık hem de konforlu bir şal. 5 şiş no su ile 5 yumak ve Selanik örgü çeşidi bu şalın temel unsurudur.70 ilmek başlayıp Selanik örgü ile devam edin. Ve sonrasında boy olarak 190 cm kadar yapıp ilmek keserek bitirin. Atkının baş ve son kısımlarına düğme ekleyin ve şalınız hazır. Ve kışa özel erkek şal nasıl örülür? Sorusuna bir tane daha çok güzel örnek gösterebiliriz.

Şimdiki model düz-ters, burgu örgüsü ile yapılır. Şiş no su 3 ve yumak sayısı 4 olacak şekilde, 114 ilmik ile başlayın(3 ters 16 düz ve 3 ters 6 düz şeklinde).İşaret yerinden ayırıp, örülür ve diyagram yapılır.150 ilmekte bitirilip, iki ucu birbirine dikiş işlemi ile hazır olunur.

İşte sizlere kışa özel erkek şal nasıl örülür? sorusuna iki güzel örnek. Deneyin ve sevdiklerinizi mutlu edin.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir