Bayan içlik modelleri

Bayan içlik modelleri, kış aylarında yaklaştığımız dönemler de bayanlar endişeli görünmekte ve hemen yün içliğe sahip olmak istemektedirler. İçlik giyilir mi, ne gerek var, nasıl içlik tercih etmeliyiz diyen kişiler dahi günümüzde birkaç çift içlik sahibi olmayı istemektedir. Yün içlik giyen hanımlar kış aylarını sıcacık ve hasta olmadan geçirmektedirler.

Dışarı çıkarken dahi bol kıyafetlerin içerisine giyildiği ve bayanların rahatlıkla hareket edebildiği bilinmektedir. Kışa hazırlık yapıldığı zaman ilk liste de bir numara yün içlik olduğu gibi, askerliğe giden erkekler ve tatil için Kartal kaya, Uludağ gibi mekanları tercih edenler için unutulmaması gereken bir ürün olmaktadır.

Bayanlar İçin İçlik Nasıl Örülür?

Kışın bayan içlik nasıl örülür diye düşünen bayanların yapacakları bellidir. Hazır satın almak yerine kendi vücut ölçülerinize ve zevkinize uygun bir içlik örebilirsiniz. İlk olarak tercihiniz yün yumak satın almak olmaktadır. İstediğiniz renkler de tercih edeceğiniz içlikleri pijamalarına uygun olarak örebilirsiniz.

6 ve ya 7 numara şişler ile düz örgü yapılarak örülmektedir. Eski zamanlar da örgü makinelerinde hızlıca örülen içlikler daha sıkı ve düzgün olmaktadır. Genellikle ten rengi tercih edilen içlikler yıllar geçtikçe yerini siyaha bırakmaktadır. Hem üst hem de alt takım halinde örülerek olan içlikler örgü makineleri için satılan ipler ve örgü makinesinde belirtilen kalıplara göre gerçekleştirilmesi gerekmektedir.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir