Erkek eldiven nasıl örülür

Erkek eldiven nasıl örülür, hangimiz sevdiğimiz erkeğe bir şeyler örmek istemeyiz. Kaç erkek sevmese de sevgilisiniz ördüğü atkıyı hatır için takmış kalın kalın kazakları burun kıvırarak giymiş aşkını örgüye döken sevgilisine saygısını belirtmiştir. Tabii tablo hep böyle olumsuz değil çok severek giyen erkekler de olmuştur. Hatta öyle böyle değil kazak, atkı, hırka da ne ki eldiven çorap bile isteyenler vardır sevdiceğin ör benim için diye.

Kış için erkek eldiveni nasıl örülür cevabını detayı ile verelim belki sizin sevgiliniz de elinde sizin göz nurunuzdan oluşan bir eldiven ile ısınmak isteyebilir. O zaman hiç vakit kaybetmeden nasıl örebiliriz bilgisini aktaralım sizler de 5 adet tığ şeklinde ki şişlerinize sarılınız.

Nasıl Örülür

Öncelikle bilek kalınlığını düşünüp uygun görülen sayı otuz altı ilmek ile bilek uzunluğu olarak ideal seçtiğimiz altı cm lastik dediğimiz meşhur bir terse bir düz örgümüzü yirmi sıra olarak örelim. Tabii on birinci sırada on iki ilmek bir ayrı ip ile boşa ayırınız ipe dolayınız ki daha sonra örmek üzer ve ilmek sökülmesin diye emniyete alarak.

Daha sonra her sırada birer ilmek artırarak serçe parmağın boğumuna kadar örelim toplam otuz dört ilmek olmalı. Dört ilmek bir taraftan dört ilmek diğer taraftan olmak üzere örerken iki ilmekte artırın toplam on ilmek olsun ve parmak bitimine kadar eksilterek ilmekleri toplayın parmak boyunda tek ilmek ile serçe parmağı örün.

Diğer parmakları da yanı hesaplama ile önce artırıp sonra eksilterek parmak boğumlarını ölçerek bitirin. Sonra baka bir ipe aldığınız başparmağın ilmeklerini şişinize alıp aynı teknik ile örmeğe başlayınız ve eksilterek başparmağı da bitirin. Farklı bir örme tekniği ile şahane eldivenler ortaya koyabileceğinizi öğrendiniz şimdi size kalan modelinizi seçip işe koyulmak. Haydi, eldivenlerimi ver işte bu sesi duyunca büyük bir haz ile emeğinizi sunuma hazır olun.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir