çocuk atkı modelleri

Çocuk atkı modelleri, modelleri genelde bel kısmı lastikli, alt kısmı da çıtçıtlı pantolonlardan oluşur. Bu çıtçıtlar sayesinde altını açmak ve bezini değişmekte büyük kolaylık olur. Erkek bebekler de mavi, sarı, beyaz, lacivert gibi renkler ağırlık kazanırken, kız bebekler de ise pembe, kırmızı, eflatun, lila gibi renkler daha çok tercih edilir.

Nasıl Yapılır

5 mm şiş ile 62 ilmek 6 sıra düz örgü (3 haraşo sırası) sonrasında küf yeşili ve kırmızı düz örgü ekru haraşo olarak devam eder. 5.6. ve 7. haraşo sıralarında 1 er ilmek arttırılır ve 68 ilmek olur. Diğer parçada örülüp ekru haraşo sırasında birleştirilir. Uzunluk 19 cm olduğunda tüm ilmek sayısı 136 dır.

  1. haraşo sırasından sonra eksiltmeler aşağıdaki gibi yapılır.13. düz sırada 33 ilmek örüp 3 ilmek bir alınır.14. düz sırada 32 ilmek örüp 3 ilmek bir alınır.15. düz sırada 31 ilmek örüp 3 ilmek bir alınır. Tabi ki sıra dönüşünde, diğer taraftan da aynı eksiltme yapılmalıdır. Toplam 12 ilmek eksilir. 8. kırmızı sıra sonunda 3,5 no şiş ile 4 cm lastik örülüp bitirilir.

Askılar 3,5 mm şiş ile 7 ilmek haraşo olarak 36 cm örülür. Arkası çapraz olarak dikilir. Sizde böyle güzel ve hoş bir kışa uygun çocuk atkı nasıl örülür diyorsanız buraya bakarak çocuğunuza çok güzel kışlık alt örüp giydirebilirsiniz.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir