Erkek içlik modelleri

Erkek içlik modelleri, şu günlerde soğuk hava dalgası ülkemizi tamamen esiri altına almış bulunmakta. Ülke genelinde tüm şehirler kar yağışı etkisinde ve sıcaklıklar 0 derecenin altına düşmüş bulunmaktadır. İşte böylesi günlerde biz erkekleri bu dondurucu soğuktan koruyan mucize şeydir içlikler. Özellikle dışarıda iş yapmak zorunda olan çalışanlar ve askerler için olmazsa olmaz şeydir içlikler. Peki, bizi bu soğuklardan koruyan kış aylarında giyilecek erkek içlik nasıl yapılır?

İçlikler yün içlik ve termal içlik olarak karşımıza çıkmaktadır. Eskiden genellikle yün içlikler giyerdik. Bu içlikler adı üstünde yünden yapılırdı. Yünde vücut ısısın neredeyse tamamını dışarıya verir, terlediğimiz zaman da bunu dışarıya vermez ve ıslaklık kalır doğal olarak da daha kolay hasta oluruz. Şimdilerde ise termal giysiler çıktı ve bu gerçekten mucizevi bir içlik.

Termal İçlikler Nasıl Yapılır

Termal giysiler yapılırken özel kumaş kullanılır. Bu kumaşlar polyamid, polyproplen ve elestanın belli miktarlarda karışımıdır. Bu kumaşlar genel olarak ithal edilir. Bu kumaşların özellikleri sayesinde vücut ısısının %80 i içeride kalır ve termal içlikler terleme yapmazlar.

Böylece vücudunuz hem sıcak kalır hem de kuru kalacaktır. Termal İçlikler vücudu öyle bir sarar ki sanki derinizin üzerinde ikinci bir deri bulunur. İçerisinde bulunan Viloft ve Elestan kumaşlar rahat ve yumuşaktır. Bazı termaller viskoz elyafı ile yapılır. Bu ağaç hamurundan yapılmıştır ve selüloz içerir.

Viskoz elyafın doğal yumuşaklığıyla polyester elyafın nefes alabilir yapısı ile termal içlikler hem soğuktan korumakta hem de vücudu kuru tutmaktadır. Hangisi kullanacağınızın seçimi yine sizin…

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir