kaşkol nasıl örülür

Kaşkol nasıl örülür, kış için erkek kaşkol nasıl yapılır? Soğuktan korunmak için kışın vazgeçilmez korunaklarından olan kaşkol, sadece ısınmak için değil artık kış aksesuarlarından biri haline gelmiştir. Erkekler için özellikle koyu renklerin tercih edildiği kaşkol birçok örgü modellerinde örülebiliyor.

Bu soğuk kış günlerinde sevgilinize, eşinize, babanıza, kardeşinize verebileceğiniz en güzel hediyelerden birisidir. Öncelikle hediye edeceğimiz kişiye ip seçimini yapıyoruz. İster siyah, ister kahverengi ya da ebruli renkleri seçebilirsiniz. Seçim size kalmış. Daha sonra yapacağınız modeli kararlaştırmak için işe başlıyoruz.

Kaşkolun Yapılışı

Bu iş için beş altı numara şiş ve kalın atkı ipine ihtiyacımız var. Şişimize yaklaşık 60 ilmek atarak modelimizi uygulamaya başlıyoruz. En kolay modellerden ve ilk başlayan kolaylıkla yapabileceği 2 ters 2 düz modelini uyguluyoruz. Her sırayı 2 ters 2 düz yaparak tamamlıyoruz. Yaptığınız kişinin boyuna göre yaklaşık 1 metre ya da hediye edeceğimiz kişinin boyu uzunsa ve uzun kaşkol kullanmayı tercih ediyorsa 1,5 metre örerek son sırada ilmekleri birer birer kapatarak örgü kesme işlemini yapıyoruz.

Son olarak ta sevdiğimiz kişilere bu el emeği göz nuru kaşkolu hediye etmiş oluyoruz. İp seçerken farklı renkler kullanacaksak, iplerin renk uyumuna dikkat ediyoruz. Siyahla bordo renkler, kahverengi ile turkuaz, kırmızı ve siyahı kombine ederek atkımız güzellik, estetik katmış olacağız.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir