örgü erkek atkı modelleri

Örgü erkek atkı modelleri, atkı kışın soğuktan koruyan hastalanmamızı engelleyen bir ihtiyacımızdır. Erkeklerde atkı ayrıca aksesuar olarak da çok kullanılıyor. Üstelik farklı atkı modelleri çok da yakışıyor. Oldum olası erkeklere atkıyı yakıştırırım. Son yıllarda ise erkeklerin çoğu kendilerine dikkat etmeye ve az sayıda da olsa aksesuar kullanımına dikkat etmektedirler. Biz hanımların gözünden atkı kullanımını onlara ne kadar yakıştırdığımızı bir bilseler sanırım hepsi bu konuda hassas olurlardı.

Sizinle paylaşacağım model örmesi kolay olan bir erkek atkı modeli.

1.sıra:1 ilmek düz, 1 ilmeğin üstüne iplik atarak ilmek yapmadan sağdaki şişe aktarılır. Diğer ilmek düz, yine 1 ilmeğin üstüne iplik atarak diğer şişe aktarılır. Sıra böyle tamamlanır.

2.sıra: Üstüne iplik atılan ilmek düz örülür, diğer ilmeğin üstüne iplik atarak devam edilir. Bizim atkımız 26 ilmekten oluşuyor siz daha enli istiyorsanız artırabilirsiniz. Selanik örgü denilen bu modelimizi istediğiniz boyutta bir atkı olana kadar öre bilirsiniz. Bitirdikten sonra kenarlarına püskül yapacaksınız. Soğuk kış günlerinde boynunuza ısıtacak bir atkı modeli. Güle güle kullanın

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir